TRADIČNÍ ČÍNSKÁ BYLINNÁ MEDICÍNA

BÉRCOVÉ VŘEDY (ulcus cruris)

Definice BÉRCOVÝCH VŘEDŮ

Bércový vřed je definován jako ztráta kožní tkáně, která může zasahovat různě hluboko do tkání podkožních. Jde o porušení souvislosti kůže, které se může stát vstupní bránou infekce do organismu. Z obecného pohledu se bércový vřed řadí mezi rány, neboť dochází k porušení anatomické stavby a funkce kůže. Statistické údaje udávají, že 1 % populace trpí bércovými vředy a takto postižených pacientů přibývá s věkem (až 3,5 % obyvatel nad 65 let trpí bércovými vředy). Podmínky pro vznik vředu se většinou utváří pomalu. 

 

Co jesou BÉRCOVÉ VŘEDY

Bércový vřed je chronickýmdlouhodobým onemocněním, které se často opakovaně navrací. Bércový vřed lze definovat jako chronický defekt kůže charakterizovaný rozkladem tkáně a jejím odumřením (nekrózou). Bércové vředy mohou vznikat z žilních, tepenných čismíšených příčin

Žilní (venózní) vředy jsou nejtěžší komplikací chronické žilní nedostatečnosti (insuficience – hromadění žilní krve v dolních končetinách), což vede k hromadění tekutiny v podkožíotoky kolem kotníků, rezavohnědému zabarvení kůže na bércíchtenčí kůži se suchými šupinkami na povrchu a ztrátě ochlupení na bércích. Vředy venózní (žilní) jsou mělké s nepravidelnými okraji a mokvají.

Vředy arteriální vznikají na podkladě onemocnění arteriálního systému dolních končetin, při zúžení nebo závěru tepen. K rozvoji dochází u starších pacientů anebo u pacientů s vysokým krevním tlakem. Tyto vředy jsou ale nejčastěji umístněny spíše na prstech a na patě. Jsou hluboké, mají výrazné navalité okraje, často jsou kryté pevnou odumřelou tkání. Vředy se ale vyvíjí většinou postupně, nejdříve místo zarudne nebo se na něm vytvoří nehojící se stroupek, z něj potom vzniká samotný vřed.

 

Standardní léčba BÉRCOVÝCH VŘEDŮ

Cílem léčby je odstranit příčiny, které toto onemocnění vyvolaly nebo alespoň trochu kompenzovat přidružené choroby. Bércové vředy se objevují u diabetiků, nemocných s chronickou žilní nedostatečností, nemocných s vysokým tlakem (hypertenzí), nemocní po zánětu hlubokých žil a obézních. Při léčbě samotného bércového vředu je důležité odlehčovat končetinu a minimalizovat tlak působící na poranění. Dobře působí bandážování dolních končetin (hlavně u pacientů s poruchami funkce žil), obinadla motejte od prstů přes patu, až pod koleno. V dnešní době se v této oblasti naskytuje několik druhů léčby, vesměs jsou založeny na stejném způsobu, jde o tzv. vlhké ošetřování ran. Použitím vhodných materiálů je na ráně vytvořeno prostředí – vlhké mikroklima, při kterém dochází k urychlení zhojení rány. Moderní krytí určená pro vlhké ošetřování ran se k ráně nepřichytí a při převazu nedochází k poškození nově vytvořené tkáně. Díky odlišným fyzikálním vlastnostem a účinkům je možné vybrat materiál odpovídající nejlépe probíhající fázi hojení. Vhodně zvolené krytí podporuje čištění vředu „odsáváním“ choroboplodných zárodků, slouží také jako ochrana rány před novými choroboplodnými zárodky a umožňuje odstranění odumřelé tkáně bez poškození tkáně nově vznikající. Krytí podporuje novotvorbu tkáně tím, že vyrovnává hladinu vlhkosti a chrání tak ránu před vysycháním. Obvaz urychluje dělení buněk, díky tomu, že udržuje ránu vlhkou a zabraňuje tak předčasné tvorbě strupu. Kromě aktivního uhlíku je možné na stejné rány použit i různé druhy hydrogelů. V některých případech jsou však snahy lékařů i pacienta samotného marné, poškození cévního systému je tak velké, že zhojení už není možné a postižená končetina se musí amputovat

 

Příznaky BÉRCOVÝCH VŘEDŮ

Příznaky začínají zhoršením kvality kůže. Kůže se ztenčuje, papírovatí a vysychá nebo naopak může být prosáklá a zmokvalá. Bércové vředy se často vyvinou z malého poranění, škrábnutí nebo oděrky, která se dlouhou dobu nechce zhojit. Pokud ale za jejich vznikem nestojí dřívější poranění, je vývoj vředu následný. Na kůži pozorujeme zarudlou skvrnku. Skvrnka se zvětšuje a ze středu osychá. Postupem času se na ní může utvořit stroupek. Stroupek praská a otvírá se rána, která zasahuje do podkoží. Pokud se do rány dostane infekce, začne silně zapáchat.

 

Odstranění BÉRCOVÝCH VŘEDŮ tradiční čísnkou bylinnou medicínou

Pro odstranění příčin onemocněním BÉRCOVÝMI VŘEDYje nutné se objednat na osobní konzultaci k Dr. Zhengovi (kontakty ZDE), který si udělá vlastní diagnozu, díky které si zjistí přesné příčiny, které vám pomůže odstranit.

Zároveň je nutné brát na vědomí čínské pořekadlo:

"Každé onemocnění by se mělo léčit minimálně 2x takovou dobu, jakou se neléčilo."

Osobní léčba u Dr. Zhenga tuto dobu rapidně zkracuje.

 

 

 

 

 

-
Před návštěvou je nutné se TELEFONICKY OBJEDNAT!
Před návštěvou je nutné se TELEFONICKY OBJEDNAT!